Speciál ve službách hasičů i policie. Stvořen pro společné zásahy (VIDEO)

Propojení všemi směry

Speciální mobilní operační centrum v barvách policie budou u společných zásahů využívat i pražští hasiči. Například u velkých požárů, kde je velitelem zásahu hasič, budou moci složky IZS být v ještě užší vzájemné koordinaci

Jedná se o vozidlo Mecedes-Benz Arocs 2542 L NR se speciální nástavbou vyrobenou v České republice. Vozidlo je koncipováno jako nezávislé mobilní pracoviště. Bude prioritně využíváno pro společné zásahy integrovaného záchranného systému, při rizikových bezpečnostních opatřeních.Dále při bezpečnostních opatřeních s účastí většího počtu osob (stovky, tisíce), mimořádných opatřeních jako je např. pátrání po pohřešovaných osobách či při živelných pohromách na území hlavního města Prahy.

Důvod k radosti. V Písku bude sloužit nový automobilový žebřík

Vozidlo je rozdělené na dvě samostatná pracoviště s kapacitou až dvanácti policistů s plným přístupem do systémů Policie ČR, s vlastním zdrojem elektrické energie včetně patřičné zálohy. Nástavba má vysouvací pravý bok, díky němuž lze okamžitě rozšířit vnitřních prostor pracoviště. Při vstupu do zástavby vozidla lze použít dva samostatné vchody (zadní a boční).

Komplexní systém vozidla obsahuje nejen technologické prostředky pro vytvoření propojení do policejních systémů, ale i rozšířené možnosti radiokomunikace.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: HZS Praha a PČR Praha)

Lis na slámu se uchránit nepodařilo

17.7.2024 07:00:00

V úterý v odpoledních hodinách přijalo krajské operační a informační středisko hlášení o požáru lisu na poli v obci Vysoké Veselí. Na místo události vyjely tři jednotky požární ochrany. Při příj...