Nová auta pro hasiče s užíváním ihned. Radost jednotek na Pardubicku

[ title]

Vozidla dopraví i potřebný materiál

Včera se na Krajském ředitelství HZS Pardubického kraje uskutečnilo předání tří hasičských dopravních automobilů s přívěsem.

Díky dotaci se podařilo pořídit tři dopravní automobily značky Ford Transit pro městský provoz s požárním přívěsem nákladní kategorie O1.

Automobily budou umístěny v městských obvodech: Pardubice I centrum, Městský obvod Pardubice VII Rosice nad Labem a pro Městský obvod Pardubice VIII Hostovice.

Dárek jako hrom! Tanvaldští hasiči dostali novou Scanii P440

Vozidla by měla sloužit k dopravě hasičů na místo události či k dovozu potřebného materiálu na místo mimořádné události.

Jsou vybavena výstražným světelným a zvukovým zařízení modré barvy doplněné v zadní časti vozidla o oranžovou světelnou alej na usměrnění provozu.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)
Požár roubenky

Požár roubenky

27.2.2021 09:00:00

U požáru roubené chalupy ve Smržovce zasahovalo dnes po půl druhé odpoledne šest hasičských jednotek. Velitel zásahu po příjezdu zajistil odpojení objektu od elektrické energie. Požární útok by...

Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...