Krasavice bude odteď hezky makat. Nová Scania kladenským hasičům

Nahradí staršího předchůdce

Na centrální kladenské stanici se v těchto dnech konala malá slavnost, na které profesionální hasiči převzali do výjezdu novou cisternovou automobilovou stříkačku.

Vozidlo předal kladenský primátor Ing. Dan Jiránek se zástupci firmy Teplárna Kladno s.r.o. řediteli HZS plk. Ing. Miloslavu Svatošovi.

Samozřejmě také těm, kteří ho budou využívat nejvíce – kladenským profesionálním hasičům. Nová Scania s označením CAS 20/4000/240 S2T nahradí svého staršího předchůdce CAS 24 T 815 Terrno z roku 2001. Obměna techniky je velmi důležitá, protože stejně jako jsou zásahy neustále náročnější a komplikovanější.

Automobil na podvozku Scania P 440 4x4 disponuje automatickou převodovkou Opticruise a čerpacím zařízením THT. Podvozek má pneumatické odpružení s automatickou regulací výšky s možností manuální regulace. To znamená, že po dojezdu k místu zásahu je možno vozidlo snížit pro snadnější manipulaci s uloženými technickými prostředky. Motor, kterým Scania disponuje, je o objemu 324 kW (440 koní).Mezi další moderní prvky patří datová sběrnice k řízení provozu účelové nástavby CAN-bus, kdy vozidlo může být při zásahu plně automatizováno. Většinu úkonů tak místo strojníka vykonává automatika, což hasičům výrazně ulehčí zásahové práce. Nástavba je značky KOBIT.

Jsou ještě modernější. Středočeští hasiči mají dva nové vyprošťováky

Výbavou je vozidlo uzpůsobeno pro zásahovou činnost podle nastavené koncepce HZS Středočeského kraje, což přispívá k ochraně zdraví a bezpečí nejen pro své zaměstnance.  

(pšt, hasicskelisty.cz zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...