Hasiči trénovali hašení vozidel s alternativními pohony

Zapáleno pět osobních aut

V uplynulém týdnu se konal v areálu bývalé ostravské koksovny Jan Šverma rozsáhlý výcvik profesionálních hasičů, zaměřený na likvidaci požárů automobilů s alternativním pohonem. Zapojily se do něj tři desítky příslušníků HZS MSK ze všech šesti okresů.

V průběhu výcviku hasiči zapálili celkem pět osobních vozidel, která simulovala automobily s alternativním pohonem, a aplikovali na ně různé taktiky zásahů.  Využívány byly i postupy a znalosti získané během intenzivního výcviku ve Švýcarsku na mezinárodní hasičské akademii, včetně jejich specifického bojového rozvinutí, které moravskoslezští hasiči postupně zavádějí do praxe jako alternativu k dosavadním postupům.

Hasiči z Berounska procvičovali likvidaci požáru autobusu (VIDEO)

Důraz byl při výcviku kladen na specifika elektromobilů – hasiči se při hašení běžného požáru zároveň s dalším vodním proudem zaměřili na průběžné hašení bateriových článků, k automobilům přistupovali se zavodněným vodním proudem pod ochranou vodní clony.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)

Motocyklista najel do diváků

16.6.2024 10:09:07

V sobotu 15.6. krátce před polednem došlo na silničních motocyklových závodech, které se konaly na uzavřeném okruhu v Jičíně, k havárii jednoho ze závodníků. Dle prvotních informací 63letý řidič m...