Hasiči procvičovali zásah u vážné hromadné dopravní nehody

[ title]
Od skutečnosti se situace příliš nelišily

Šest automobilů, z toho jedna dodávka. Několik zraněných, téměř všichni ve vozidlech zaklínění. To byl námět společného cvičení složek integrovaného záchranného systému, které se odehrálo ve čtvrtek 16. května v dopoledních hodinách na letišti u Tlustic na Berounsku.  

Jednotky použily celkem pět sad hydraulických vyprošťovacích zařízení. Všude tak kromě křiku a nářku raněných byl slyšet i hluk z běžících agregátů. Hasiči měli možnost vyzkoušet si vyprošťování osob z vozidel, která byla různě zdemolovaná, což výrazně komplikovalo přístup k raněným.Jelikož šlo o společné cvičení složek IZS, tak kromě hasičů cvičila i zdravotnická záchranná služba, kdy se zdravotníci zaměřili na správné třídění raněných podle povahy zranění a na stanovení priority odsunu do některého ze zdravotnických zařízení.

Všude krev a zranění. Výbuch nalezené munice prověřil nejen hasiče

Policie procvičovala činnosti, které by v případě tak rozsáhlé kolize musela dělat na místě zásahu, tzn. hlavně spolu se záchranáři a hasiči určení přesného počtu raněných a dále vyšetřování a dokumentování dopravní nehody.

Reálnost nehody dokreslovala zranění, která měli figuranti na svých tělech dokonale namaskovaná.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)