Dobrovolní hasiči v Ostravě slavili. Dostali nové zbrojnice a techniku

Využívány budou i dalšími sbory

Dobrovolní hasiči v Ostravě měli důvody k radosti a oslavám. Těmi byly dvě nové hasičské zbrojnice a jeden nový zásahový automobil, které slavnostně převzali v průběhu soboty 5. října 2019.

Novou techniku, krom jiných osobností kraje, "dobrákům" slavnostně předával primátor města Ostravy Tomáš Macura.

Nově otevřené hasičské zbrojnice nahradily původní, které měly hluboce přes 100 let a byly postaveny na přelomu 18. a 19. století.Obě tyto nejstarší hasičské zbrojnice na území města Ostravy již zcela nevyhovovaly současným požadavkům. Nové hasičské stanice tak výrazně zlepšily zázemí sborů dobrovolných hasičů v Putkovci i Muglinově. Budou je využívat i ostatní členové sborů dobrovolných hasičů, včetně dětí, malých dobrovolných hasičů.

Dobráci ve Starém Hradišti mají novou stanici. Přišel i krajský ředitel

Kromě nových hasičských zbrojnic, přebírali dobrovolní hasiči v Ostravě i novou techniku. Například dopravní automobil DA 15 MB Sprinter. Náklady na pořízení tohoto automobilu činili téměř 4 miliony korun.

(pšt, hasicskelisty.cz zdroj a foto: HZS MSK)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...