Dobrovolní hasiči cvičili zásah v hořícím bytě. Nechyběl v něm ani nábytek

[ title]
Posloužila budova určená k demolici

Čtyři desítky dobrovolných hasičů ze šesti jednotek pod vedením instruktorů z HZS Karlovarského kraje cvičilo v Horním Slavkově zásah při požáru bytu. V opuštěném čtyřpatrovém bytovém domě, který je určený k demolici, mohli hasiči s povolením vlastníka budovy připravit praktický výcvik v reálných podmínkách.V místnostech dvou bytů tak mohli hasiči zapálit připravený vyřazený nábytek. Výcvik tak simuloval skutečný zásah včetně zakouření celého prostoru, vysokých teplot a samotného požáru. Celý výcvik byl vedený v dýchací technice.

Více jak stovka dobrovolných hasičů trénovala v mobilním trenažéru

Hasiči se učili nové metody hašení zaměřené na ochranu jak zasahujících, tak i na takzvanou kulturu hašení, tedy použití jen takového množství vody, aby byl požár zlikvidován a voda zbytečně nepoškozovala další prostory pod místem požáru. Praktický výcvik v takto reálných podmínkách dokáže hasiče připravit na skutečné nebezpečí, které při požárech budov vždy hrozí.

Kromě likvidace samotného požáru hasiči nacvičovali také pohyb v hořících budovách a způsoby rozvinutí zásahových hadic do vyšších pater. Výcviku se zúčastnili dobrovolní hasiči z jednotek Horní Slavkov, Chodov, Loket, Kynšperk nad Ohří, Březová a Vintířov.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje)