Čágo belo šílenci! Výcvik jabloneckých hasičů na zamrzlé hladině

[ title]
Do ledové vody do obce Bedřichov

Ve dnech 19.-21.2. probíhal každoroční výcvik záchrany osoby propadlé na zamrzlé hladině. Výcvik absolvovali jablonečtí hasiči po jednotlivých směnách, a to i za přítomnosti příslušníků Policie České republiky a zástupce městské policie.  

Vzhledem k letošní teplejší zimě museli hasiči za zamrzlou hladinou až do obce Bedřichov. Na žádost samotných policistů, kteří si chtěli vyzkoušet i nestandardní postupy, tedy bez pomůcek s nasazením vlastního života, se někteří rozhodli pro záchranu v běžně nošené zásahové kombinéze.Někteří odvážlivci chtěli dokonce okusit ledovou vodu přímo na tělo a vyzkoušet si tím vlastní limity. Po této zkušenosti víme, že jsou v řadách policie "srdcaři", kteří se nebudou bát v prvních minutách udělat pro záchranu lidského života téměř cokoli, s vědomím, že si nejdříve vyžádají pomoc hasičů.

U hasičů působí i střelmistři. A tak jednu budovu jednoduše odpráskli

Vědí totiž, že v ledové vodě tep vzrůstá, periferie těla opravdu rychle promrzají a motorika se ztrácí. Pro všechny to byla skvělá zkušenost, po které hasiči doufají, že ve společném výcviku s policisty budou příští zimu pokračovat.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Libereckého kraje)