Berounští hasiči si v Německu nechali omladit automobilový žebřík

[ title]
Nejstarší výjezdový automobil v Berouně

Zástupci HZS Beroun ve firmě Drehleiter-Werkstatt Beitel & Stier GmbH si v německém Kandelu převzali opravený automobilový žebřík IVECO MAGIRUS DLK 23-12 CC (AZ 30).

Ten je od roku 1996 zařazen do výjezdu na stanici berounských profesionálních hasičů. Na opravě se významnou měrou podílela také firma Bohemia Fire s. r. o. Hořovice.  

Tento dnes nejstarší výjezdový automobil v Berouně slouží spolehlivě už dvaadvacet let bez vážnějších závad a nehod. Právě jeho spolehlivost a relativně jednoduchá obsluha byly spolu s ekonomickým hlediskem hlavními argumenty pro rozhodnutí o celkové opravě nástavby.Vzhledem k časové náročnosti i k možnostem financování byla oprava rozložena do dvou etap. V září a říjnu 2016 proběhla první část, při které byly na žebřík namontovány nové podpěry a byla provedena generální oprava podvozkového rámu včetně odpružení a uchycení zadní nápravy.

K dopravním nehodám hasiči vyrazí v nových zásahových vozidlech

Dále bylo opraveno a nalakováno podium a byl opraven koš, do kterého byla navíc přidána nová LED světla. V rámci moderních trendů v zajištění pasivní bezpečnosti vozidla a jeho posádky při jízdě i u zásahu byla na doporučení firmy Bohemia Fire upravena zadní část automobilu a vysouvací podpěry reflexními polepy Chevron.

V listopadu a prosinci letošního roku byla realizována druhá fáze opravy, která zahrnovala výměnu žebříkové sady, včetně kompletní výměny a doplnění jejího osvětlení pomocí LED světel.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)