Výcvik hasičů-lezců na bývalém vodojemu v Kladně

V úterý 22. června proběhl výcvik hasičů-lezců z kladenské stanice na šedesátimetrovém bývalém věžovém vodojemu v Kladně.

Výcviku se zúčastnili jak lezci ve výcviku, tak i budoucí instruktoři pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou. V průběhu dne se procvičovaly individuální dovednosti lezců – výstup a sestup po laně. Dále hasiči trénovali přepravu zraněné osoby pomocí transportní vany.

Velice důležitým faktorem při tomto výcviku byla výška a volný prostor. Hasiči-lezci totiž musí prokázat určitou psychickou odolnost.

Poděkování patří firmě Cable-net s.r.o. za zpřístupnění vodojemu a spolupráci.

Informoval nprap. Jan Štilip, pprap. Ivo Kunrt, HZS Středočeského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:: Jan Kostík a Roman Tesáček, oddělení dokumentace MV-GŘ HZS ČR)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...