Vyběhl by i schody do nebe. Petr Smilek obhájil vítězství v Bratislavě

[ title]
Museli soutěžit i poslepu

Soutěž v běhu do schodů s mezinárodní účastí se uskutečnila v Bratislavě. Již dvacátý ročník Memoriálu Vladimíra Ružičku Schody Bratislava 2019 tak už zná své vítěze.  

Soutěže se zúčastnilo celkem 48 dvojic ze Slovenska a okolních států. Českou republiku reprezentovaly čtyři dvojice profesionálních hasičů, a to Petr Smilek ze Zlínského kraje společně s Pavlem Kouříkem z Plzeňského kraje, dvojice z Pardubického kraje, Středočeského a Moravskoslezského kraje.Úkolem všech závodících dvojic bylo vyběhnout v plné výstroji s aktivním dýchacím přístrojem po schodech výškové budovy až do 22 patra. Závod se konal za stižených podmínek, neboť některé úseky trati byly v úplné tmě.

Výtahem asi moc nejezdí. Neuvěřitelný výkon dvou českých hasičů v Berlíně

Hasiči tak i několik pater po sobě běželi, aniž by cokoliv viděli. Jednalo se tak o simulaci reálného zásahu. Přitom se oba muži z dvojice museli ještě navzájem hlídat a být od sebe maximálně na vzdálenost jednoho ramene schodiště. To byl další zásadní faktor, ovlivňující výkony závodníků.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)


Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...