Vítězové soutěže ve vyprošťování osob jsou hasiči ze Vsetína

[ title]
Zazářila směna B

Začal devátý ročník soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. Jako první proběhlo územní kolo jednotek HZS Zlínského kraje na ÚO Vsetín u stadionu na Lapači.

Soutěžilo celkem osm družstev, a to tři ze stanice Vsetín, tři ze stanice Valašské Meziříčí, dobrovolní hasiči z JSDH Karolinka a družstvo hostů z Brna ze stanice Brno – Lidická.

Úkolem každého čtyřčlenného družstva bylo provedení průzkumu a zvolení správné taktiky zásahu a techniky pro vyproštění zraněné osoby. Hlavními úkoly bylo zajištění místa dopravní nehody a správná a účinná stabilizace vozidla.



Poté soutěžní družstva nejšetrnějším způsobem vyprostila zraněného figuranta z nehodou deformovaného vraku vozidla. Vše v časovém limitu dvaceti minut.

Další soutěž územního kola ve vyprošťování u dopravních nehod se uskuteční 24. května 2019 od 08:00 hodin, a to ve Starém Městě u Uherského Hradiště v areálu KOVOZOO.

Třinečtí hasiči neobhájili v Chrudimi dva mistrovské tituly z vyprošťování

Z každého územního odboru si tak vítězné družstvo zajistí nominaci do oblastní soutěže, která proběhne ve Valašském Meziříčí.

Zde se utkají nejlepší družstva profesionálních hasičů ze Zlínského a Olomouckého kraje. Nejlepší družstvo z každého kraje postoupí na mistrovství republiky ve vyprošťování osob u dopravních nehod.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...