V Ostravě vrcholilo Mistrovství světa v požárním sportu, naši dorostenci zazářili

Rusové a Bělorusové sbírali medaile

Třetí den ostravského Mistrovství světa byly běhy 4 x 100 metrů s překážkami, jsou první kolektivní disciplínou závodů. Mistry světa v kategorii mladší a starší dorostenci se umístili závodníci z Ruska.

Kategorii střední vybojoval závodník Běloruska. V kategorii mužů se Mistrem světa stal Vladimír Sidorenko. Mistryněmi světa v kategorii dorostenky mladší, střední, starší obsadily závodnice Běloruska.

Novou Mistryní světa v kategorii žen v běhu na 100 m s překážkami je Ekaterina Chendakova z Ruska.

Nálada i celková atmosféra závodníků byla přátelská. Přispěl k tomu i zájem veřejnosti, která vytvářela skvělou sportovní atmosféru. Jenomže očekávání českých dorostenek v běhu 4 x 100 m s překážkami se bohužel nenaplnila.

Hasicskelisty.cz: Zlato a dva bronzy pro ČR! Hasiči zahájili Mistrovství světa v požárním sportu

Vše vynahradili dorostenci, kteří získali zlatou medaili. Podle organizátorů mnohá překvapení na sebe jistě nenechají čekat.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: J.Bezděk)