Radost v Pardubicích. Hasiči přivezli domů hned několik medailí!

Náročná soutěž Jičínský hasič přežívá

V úterý 1. května 2018 se na Valdštejnově náměstí v Jičíně uskutečnila soutěž Jičínský hasič přežívá. Mezi nejtvrdšími hasiči byli i profesionální hasiči ze stanice v Pardubicích, a to Ondřej Pavlík, Petr Plaček, Marek Víšek, Ondřej Koleno a Oldřich Šmatera.

Závodníci měli za úkol zvládnout hned několik disciplín – například po žebříku museli vystoupat na lešení a vytáhnout 2 ks hadic na plošinu, potom sestoupit dolů. Dále provést 60 úderů do hammer boxu. To vše v plném zásahovém oděvu a dýchacím přístrojem na zádech.

Bude to o infarkt! Běžecký závod na Velký Javorník bude letos výrazně delší

A zcela poprvé se také běžela štafeta a zmíněné družstvo z Pardubic skončilo na skvělém druhém místě. V jednotlivých kategoriích si pak Petr Plaček domů přivezl stříbrnou medaili, Marek Víšek získal bronzovou medailí a Ondřej Pavlík skončil na pátém místě.

V kategorii nad 40 let si zlatou medaili přivezl Ondřej Koleno a na čtvrté příčce skončil Oldřich Šmatera.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)