Pražští potápěči obstáli v silné konkurenci na mistrovství v Lotyšsku

[ title]
Vybojovali páté místo

Potápěči HZS hl. m. Prahy se zúčastnili Mezinárodního mistrovství záchranářů a potápěčů, které se uskutečnilo v srpnu v lotyšském městě Liepaja.

Soutěže se zúčastnilo celkem 8 týmů zahrnující hasiče – potápěče z Lotyšska, Litvy, Běloruska a České republiky. Každý tým byl tvořen 5 členy.  Soutěžní disciplíny spočívaly v několikanásobné záchraně a transportu tonoucích v podobě figurín.

Prověřovaly rovněž plavecké schopnosti soutěžících a vzájemnou součinnost při záchraně tonoucích pomocí nafukovacího člunu a záchranné desky „Mayday-Hansa-Board“.Jedna ze záchranářských disciplín vyžadovala rovněž přesné házení záchranných pomůcek (záchranný kruh, házecí pytlík) na vytyčený cíl.

Královéhradečtí a polští hasiči - potápěči absolvovali společný výcvik

V konečném hodnocení pořadí obsadili potápěči HZS hl. m. Prahy 5. místo, i když se do poslední chvíle jako jediní nováčci soutěže prali o medailovou pozici.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Praha)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...