Pražští hasiči v náročné soutěži ve vyprošťování skončili třetí (VIDEO)

[ title]
Vítězem se stalo družstvo ze Svitav

Dne 13. září 2018 proběhl XXIV. ročník Memoriálu JUDr. Františka Kohouta ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Akce se konala před nákupním centrem Letňany v Praze 19.

Jedná se o tradiční akci, kde se utkali profesionálních hasiči z celé ČR a předvedli činnosti, se kterými se setkávají během dopravních nehod. Scénáře jsou vybírány z reálných událostí a jsou hodnoceny zkušenými rozhodčími dle platných pravidel pro tento typ soutěže.
Během akce byl připraven doprovodný program pro širokou veřejnost včetně ukázky techniky IZS. Soutěž byla v letošním roce organizována k příležitosti 165. výročí založení pražského hasičského profesionálního sboru.

K soutěži ve vyprošťování dostali hasiči zbrusu nová auta. Dost si mákli!

Vítězem se stalo družstvo ze Svitav z HZS Pardubického kraje. Stříbrnou příčku obsadili hasiči z HZS podniku Škoda auto, na třetím místě skončilo domácí družstvo ze směny A, smíchovské stanice pražských hasičů.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Praha)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...