Ohnivá rozhledna čeká na nejtvrdší hasiče. Makačka měřena na minuty

[ title]
Maximálně čtyři soutěžící

HZS Pardubického kraje územní odbor Ústí nad Orlicí pořádá soutěž v náročných disciplínách TFA. Na Ohnivou rozhlednu na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí se v pátek 31. května 2019 v 9 hodin sjedou největší borci z řad profesionálních a dobrovolných hasičů.

Každý územní odbor může vyslat maximálně čtyři soutěžící. V letošním roce je změna v tom, že se jednotlivé disciplíny poběží na úseky.

Soutěžící startuje s kompletním zásahovým oděvem, s kabátem ochranného oděvu zapnutým do horní úrovně, s pracovním polohovacím pásem s karabinou, nasazenou přilbou, zásahovými rukavicemi a izolačním dýchacím přístrojem bez masky.

Ohnivé výkony na Ohnivé rozhledně předváděli hasiči i jedna žena

Na žádném z úseků nesmí soutěžící sundat ani rozepínat nebo upravovat žádnou součást výstroje předepsanou pro daný úsek. Zásahové rukavice musí soutěžící použít na 3. úseku, na ostatních úsecích je použití zásahových rukavic dobrovolné. Rukavice však musí mít soutěžící po celou dobu plnění úseků a proběhnutí cílem u sebe.

startu musí být soutěžící připraven nejméně 30 vteřin před stanoveným časem startu, maximální doba pro splnění daných úseků je 4 minuty, mimo úsek č. 4, kde je měřen čas až do cíle.

(pšt, hasicskelisty,cz, zdroj: HZS Pardubického kraje)