Nechyběl ani teroristický útok. Hasiči z Chrudimi přivezli ze soutěže stříbro

[ title]
Začátek ráno, konec téměř o půlnoci

V Brně – Tišnově a jeho okolí se v závěru týdne konal již III. ročník soutěže profesionálních hasičů v poskytování první pomoci. Prvenství si odvezli hasiči z Olomouckého kraje a druzí byli hasiči z Pardubického kraje - z územního odboru Chrudim.

Soutěžící se museli např. vypořádat s resuscitací dítěte, otevřenými zlomeninami u dopravní nehody, popáleninami u požáru nebo s úrazem v tělocvičně školy. Soutěž byla velmi náročná, protože týmy pracovaly 14 hodin v kuse jen s přestávkami k přesunu na další stanoviště.Soutěž odstartovala v 9 hodin ráno a skončila okolo 23. hodiny večer. Zasahující hasiče mohla sledovat také veřejnost. Stanoviště simulující sražení chodce osobním autem totiž bylo umístěno přímo na náměstí v centru Tišnova.

Třinečtí hasiči neobhájili v Chrudimi dva mistrovské tituly z vyprošťování

Okolo půlnoci čekal soutěžící nečekaný přejezd do nočního klubu na patnácté nesoutěžní stanoviště. Zde došlo k teroristickému útoku, kdy sebevražedný atentátník odpálil na svém těle připevněnou nálož.

Zasahující hasiči se zde museli vypořádat s velkým počtem zraněných, které roztřídili a následně jim poskytli první pomoc. Akce na posledním stanovišti skončila okolo druhé hodiny ranní.

Celorepublikové soutěže se účastnilo 14 čtyřčlenných týmů ze všech krajů.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...