Nandali jim to! Záchranářskou Slezskou Hartu vyhráli letos pražští hasiči

[ title]
Nejtěžší byla závěrečná disciplína

Tým Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy, loni stříbrný, se stal v roce 2019 vítězem prestižní soutěže ve vodním záchranářství složek IZS „Slezská Harta 2019“, která se konala v červnu na stejnojmenné vodní nádrži na Bruntálsku.

Vedle tradičních disciplín – první pomoc na dvou stanovištích ve velkém stanu, jízda na raftu s pádly, hody záchranným kruh a pytlíkem na laně na cíl a technika jízdy (slalom, zajetí a couvání do vodní garáže) – musely čtyřčlenné týmy zachraňovat opatrně z vody i muže po pádu z lodi.

Pekelné vedro a soutěž v těžkém zásahovém obleku. Totální vyčerpání

Velké problémy dělala některým týmům i závěrečná disciplína, kdy hasiči-vodní záchranáři museli doplavat už bez nepromokavých oděvů, záchranných vest a přileb několik desítek metrů k raftu a dopravit odtud co nejrychleji na souš dvě tonoucí osoby v podobě dvou těžkých plastových barelů.

Ředitel pražských hasičů brig. gen. Roman Hlinovský osobně vítězům poděkoval a předal drobné dárky. V takto prestižní soutěži se pražští hasiči na prvním místě ocitli vůbec poprvé, když loni skončili na druhém místě.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Praha)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...