Krajskou soutěž v TFA na Bohdance opět vyhrál Radek Kladiva

[ title]
Makačka a nic než tvrdá makačka

U malebné rozhledny Bohdanka na Kutnohorsku, se včera uskutečnil v pořadí už osmý ročník krajské soutěže v disciplínách TFA „O pohár ředitele HZS Středočeského kraje“.  

Z původně přihlášených 90 soutěžících nakonec do areálu rozhledny přijelo poměřit síly a vytrvalost 83 borců, mezi kterými ani tentokrát nechyběli zástupci profesionálních sborů z dalších sedmi krajů.

Podle pravidel soutěže bylo stejně jako v minulých letech startovní pole rozděleno do kategorií A (do 40 let) a B (nad 40 let). V boji o putovní pohár družstev se každému středočeskému územnímu odboru sčítaly časy tří nejlepších závodníků.

Všichni účastníci museli nejdříve zvládnout sedm vyčerpávajících disciplín – roztažení a balení hadic, překonání dvoumetrové bariéry, šedesát střídavých úderů palicí do hammer boxu, transport figuríny vážící 80 kilogramů, přenesení dvou kanystrů naplněných vodou a vytažení břemene lanem do prvního patra rozhledny.Pak je ovšem čekal úkol nejtěžší, a to výstup po celkově 216 schodech do nejvyššího patra na vyhlídkový ochoz rozhledny Bohdanka. To vše v zásahovém obleku s helmou a s dýchacím přístrojem na zádech jako zátěží. O fyzické náročnosti soutěže svědčí fakt, že na vrcholu byla tradičně připravena posádka středočeské záchranky s kyslíkem a defibrilátorem.

Výtahem asi moc nejezdí. Neuvěřitelný výkon dvou českých hasičů v Berlíně

Roli favorita potvrdil několikanásobný vítěz soutěže Radek Kladiva z územního odboru Benešov, který vše zvládl za 4:04,15 minuty. Druhé a třetí místo bylo také stejné jako v loňském ročníku. Trojlístek vítězů se tak od minule nezměnil, všichni ovšem své časy oproti minulému roku zlepšili.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...