Jsi tvrďák? Pak to dokaž v soutěži o nejtvrdšího hasiče - TFA Olomouc 2019

[ title]
Pro závodníky je připravena paralelní trať

Ve čtvrtek 16. května 2019 proběhne v Olomouci před budovou regionální centra Olomouc soutěž o nejtvrdšího hasiče - TFA Olomouc 2019.

Závodu se mohou zúčastnit příslušníci HZS ČR, zaměstnanci HZS podniků, členové SDH obcí a pozvaní závodníci ze zahraničí. Maximální počet závodníků je 100, pozdější přihlášky nebudou přijímány.  

Všichni startující musí být fyzicky a zdravotně způsobilí s platnou lékařskou prohlídkou a za jejich zdravotní stav odpovídá vysílající organizace. Každý soutěžící předloží potvrzení přihlašující organizace (organizační části – ÚO, kraj, podnik, obec).

Soutěžící musí být zdravotně způsobilý pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou (Příloha č. 1), startuje na vlastní nebezpečí a pořadatel soutěže nenese v případě jeho zdravotních komplikací žádnou odpovědnost. V případě úrazu nese odpovědnost vysílající organizace.

Pro závodníky nejen z České republiky, ale i ze zahraničí je připravena paralelní trať pro současný start dvou soutěžících. Slavnostní zahájení závodu je v 9:15 hodin, první závodník se postaví na start v 9:45 hodin.

Soutěž o nejtvrdšího hasiče TFA Štramberská trúba 2017 skončila

Vyhodnocení proběhne v kategoriích jednotlivců s rozdělením na profesionální a dobrovolné hasiče. Soutěž v disciplínách TFA (simulace zásahové činnosti v zásahovém oděvu za použití dýchacího přístroje jako zátěže).

Soutěž bude probíhat podle platných pravidel, bude rozdělena do 4 úseků, časy ze všech 4 úseků budou sečteny a poté vyhodnoceny. Vyhodnocení proběhne v kategoriích jednotlivců.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...