Jihočeští borci v disciplínách TFA přivezli z Plzně skvělé výsledky

Soutěžící museli mimo jiné zdolat víc jak 200 schodů katedrály

Druhá červencová sobota byla v na náměstí Republiky v Plzni ve jménu nejtvrdších hasičů. Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje ve spolupráci s Hasičským sportovním klubem a Českou hasičskou sportovní federací pořádal již 4. ročník soutěže "O pohár ředitele HZS Plzeňského kraje" v disciplínách TFA.

Na start extrémně náročného závodu se postavilo téměř šedesát profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří plné hasičské výstroji museli absolvovat tři stanoviště silových disciplín, aby na závěr vyběhli 206 schodů na věž katedrály Sv. Bartoloměje.

V tvrdé konkurenci se neztratili borci z HZS Jihočeského kraje, kteří již dlouhodobě v tomto specifickém hasičském sportu dosahují skvělých výsledků. V kategorii A skončil na druhém místě Michal Brousil (4:32,52) a na třetím o pouhých 26 setin Jaroslav Poukar.

Hasicskelisty.cz: Pohár mistra Evropy v TFA skončil na Pražském hradě

Ve věkové kategorii B se Petr Benda umístil na devátém místě, v kategorii C pak Petr Pecka s časem 5:46,37 obsadil také stříbrnou pozici. Skvělé výsledky Jihočechů pak v celkovém hodnocení družstev znamenaly o dvě vteřiny druhé místo za vítězným týmem ze Zlínského kraje.

(pšt, hasicskelisty.cz: zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)