Holka, přeříznu tě jako nic! Hanáckým pilařem se stal hasič z Dobříše

[ title]
Nutný specializační kurz

Na požární stanici v Olomouci se ve čtvrtek uskutečnila soutěž Hanácké pilař 2020, v němž profesionální i dobrovolní hasiči poměřili svou šikovnost, sílu i obratnost při práci s motorovou pilou.

Soutěžící bojovali ve čtyřech disciplínách, ve kterých se pod dohledem pečlivých rozhodčích měřil čas a hlídala se též preciznost provedení. Hasiči museli nejdříve vyměnit řetěz motorové pily, poté předvedli své schopnosti při kombinovaném a přesném řezu mohutné dřevěné klády.Souboj o titul zakončili odvětvováním. Nejlépe si při náročném klání vedl Jakub Mařík z jednotky sboru dobrovolných hasičů v Dobříši ve Středočeském kraji, který se ziskem 739 bodů obhájil první místo z minulého roku. Druhé místo získal Matěj Vysoudil z HZS Moravskoslezského kraje. Třetí příčku obsadil náš příslušník ze stanice v Zábřehu Jaroslav Spurný.

Nejlepším totálně nepoužitelným hasičem roku 2019 je Lukáš Krpec

Účastnit klání se mohli členové Hasičského záchranného sboru ČR nebo jednotek sboru dobrovolných hasičů obce, kteří absolvovali specializační kurz pro obsluhu motorových pil v jednotce požární ochrany a také pravidelnou odbornou přípravu.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)