Hasičský dorost v Semilech soutěžil jak o život

Disciplíny byly požární útok a štafeta

Semilští dobrovolní hasiči z SDH Semily I. opět uspořádali jednu ze soutěží šestikolového okresního poháru mládeže O pohár dráčka Soptíka“ na tamním fotbalovém stadionu.

Dvě disciplíny rozhodovaly o tom, která družstva obsadí místa nejvyšší (požární útok a štafeta CTIF) a to jak v kategorii mladších, tak i starších.

Přidala se rovněž i dvě družstva dorostenkyň. Všichni předváděli takřka úctyhodné výkony. Bylo tomu tak i u domácích družstev, i když scházelo druhé „B“ družstvo mladších. Ovšem áčko vše bohatě nahradilo a požární útok byl jejich silnou zbraní a jako jediní pokořili 17 vteřin.

Časem 16:59 všem utekli takřka o 2 vteřiny a tuto disciplínu vyhráli. Ale ani štafeta CTIF jim nebyla cizí, o pouhou půl vteřinu je předhonili děti z Bozkova a to jen díky deseti trestným vteřinám za předčasné vyběhnutí na poslední předávce.

Hasicskelisty.cz: Soutěž Mladý záchranář - hasičem v akci už zná své vítěze

Po součtu obou disciplín domácí mladší áčko v konkurenci 16-ti družstev získalo další zlato, letos již třetí. Druhé a třetí pořadí patřilo velkým konkurentům z Bozkova a Jablonce nad Jizerou.

Ale ani dvě družstva starších ze semilské jedničky se nenechala zahanbit a po úvodních štafetách byla na průběžném 1. a 3.místě.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: SDH Semily I.)