Borec na konec. A z Pardubic. Ostravskou věž vyhrál Petr Plaček

[ title]
Cíl byl vrchol vysoké pece

Petr Plaček z HZS Pardubického kraje, územního obor Pardubice, vyhrál pohárový závod TFA v Ostravě, a to ve věkové kategorii A (18-34 let). V této soutěži před lety exceloval i mistr světa, mistr Evropy a mistr ČR a bývalý příslušník HZS Pardubického kraje Lukáš Novák.

HZS Pardubického kraje dále na soutěži reprezentovali Daniel Knápek, Marek Víšek i Ondřej Pavlík. Závod v Ostravě je jedním z nejtěžších závodů v Českém poháru TFA. Soutěže se účastnilo celkem 75 závodníků z České i Slovenské republiky a Polska. Do Ostravy se sjela pochopitelně i celá reprezentace ČR v nejtěžších disciplínách TFA.

David Kubiš z HZS Jihočeského kraje (Písek) se stal absolutním vítězem a nejtvrdším hasičem na TFA Ostravská věž, které se uskutečnilo 4. září 2018 v Ostravě. Druhý celkově skončil Petr Plaček z HZS Pardubického kraje, bronzový byl – stejně jako loni – Roman Viej z HZS Moravskoslezské­ho kraje.

Memoriál J. Romportla a V. Málka ve znamení skvělých sportovních výkonů

Závodníci museli závod absolvovat v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové láhve a přilby, celkem devět nejrůznějších pohybových, silových a překážkových disciplín. Cíl byl na vrcholu vysoké pece, zvané Bolt Tower.

Ve věkové kategorii HZS A od 18 do 34 let byl první Petr Plaček, v kategorii B od 35 do 44 let David Kubiš (Roman Viej zde byl druhý), v kategorii C 45+ Daniel Kouřil z HZS SŽDC Česká Třebová.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: HZS Pardubického kraje)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...