Hasiči zasahovali u nehody 2 vozidel a autobusu s dětmi

V pátek 23.9.2022 došlo k dopravní nehodě v havířovské části Dolní Suchá. Došlo zde ke střetu osobního automobilu, dodávky a autobusu, který převážel děti. Během nehody došlo ke zranění 3 osob, řidičky osobního automobilu a dvou dětí, které cestovaly v autobuse, ve kterém děti doprovázeli 3 pedagogové.

Krajské operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v pátek 23.9.2022 ve 12:36 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice v Havířově se dvěma zásahovými automobily. Později si velitel zásahu na místo povolal chemický automobil ze stanice Karviná.

Po příjezdu na místo hasiči zajistili všechna vozidla proti požáru.  Z havarovaného autobusu docházelo k úniku nafty z proražené nádrže. Hasiči proto nádrž provizorně utěsnili speciálním tmelem. Zbylou naftu v nádrži hasiči přečerpali, pomocí čerpadla z chemického automobilu, do přistaveného náhradního autobusu, který přijel pro všechny děti a jejich doprovod. Vyteklou naftu na komunikaci hasiči zasypali sorbentem.

Hasiči poskytli také pomoc přivolaným zdravotníkům při ošetřování zraněných. Po ukončení šetření nehody Policií ČR, provedli hasiči úklid komunikace a její plné zprovoznění v obou směrech, neboť po celou dobu zásahu byla komunikace neprůjezdná.  

Informoval npor. Ing. Lukáš Popp, velitel stanice Ostrava-Poruba, HZS Moravskoslezského kraje.(rp,hasicskelisty.cz,foto:HZS MSK)


V tunelu hořela tramvaj

8.12.2022 10:00:00

V Brně se během úterního dopoledne uskutečnilo cvičení složek IZS v novém tramvajovém tunelu. Cvičení simulovalo požár tramvajové soupravy po technické závadě uvnitř nového více jak 600 metrů dl...