Hasiči mají dva nové generály

28. října 2022 – Prezident České republiky Miloš Zeman u příležitosti výročí vzniku Československého státu jmenoval na Pražském hradě do hodnosti brigádního generála Petra Ošlejška, náměstka generálního ředitele HZS ČR, a Karla Koláříka, ředitele HZS Olomouckého kraje.

Jmenování  do generálských hodností je výrazem ocenění jejich práce s kladným dopadem na bezpečnost státu. Noví generálové zastávají vysoké řídící funkce v rámci sboru, prokazují vysokou profesionální připravenost a všestranné praktické zkušenosti.

“Jmenování do generálských hodností rozhodně není formalitou při příležitosti státního svátku. Je upřímným výrazem úcty a poděkováním hasičům za nesmírně obětavou službu občanům,” uvedl prezident republiky.

Brigádní generál Ing. Petr Ošlejšek, Ph.D.
náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky
brigádní generál Petr Ošlejšek.jpg

Brigádní generál Petr Ošlejšek (*1975) působí u sboru 23 let. Od loňského srpna zastává funkci náměstka generálního ředitele pro IZS a operační řízení. Patří mezi nejzkušenější vedoucí představitele Hasičského záchranného sboru České republiky, se zaměřením na IZS a ochranu obyvatelstva.


Brigádní generál Ing. Karel Kolářík
ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje

                  brigádní generál Karel Kolářík.jpg

Brigádní generál Karel Kolářík (*1966) působí u sboru 33 let. Od roku 2010 zastává funkci ředitele Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.Informovala kpt. Mgr. Pavla Jakoubková, DiS., tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky.(rp,hasicskelisty.cz,foto: MV GŘ HZS)

Lis na slámu se uchránit nepodařilo

17.7.2024 07:00:00

V úterý v odpoledních hodinách přijalo krajské operační a informační středisko hlášení o požáru lisu na poli v obci Vysoké Veselí. Na místo události vyjely tři jednotky požární ochrany. Při příj...