Záchranil život nezletilému chlapci. Plameny na něm hasil vlastním tělem

Výbuch v garáži

V listopadu letošního roku zachránil pan David Slepička v Týně nad Vltavou život teprve čtrnáctiletému chlapci. Za své pohotové jednání, kdy udusil oblečení, které na chlapci vzplálo, byl v pondělí 16. prosince přijat hejtmankou Jihočeského kraje Ivanou Stráskou a ředitelem HZS Jihočeského kraje plk. Lubomírem Burešem.  

Ředitel jihočeského profesionálního sboru panu Slepičkovi za jeho čin udělil medaili HZS Jihočeského kraje, od paní hejtmanky týnský zachránce obdržel ocenění "Dobrý anděl".

Co se vlastně tehdy stalo? V pátek 8. listopadu 2019 v řadové garáži v ulici Bohunická v Týně nad Vltavou tři kamarádi opravovali výfuk z motocyklu Babetta a to tím, že ho vypalovali benzínem. Při neopatrném zacházení s chemickou látkou, došlo k výbuchu a následnému požáru v garáži.  Plameny zasáhly dva chlapce ve věku 14 let. Jeden z nich byl popálen lehce, druhému však hořící kapalina potřísnila oděv a on, silně hořící, vyběhl směrem k vedlejší dílně.

Mladíci vypalovali výfuk motorky, ale vypálili spíš sami sebe

Výbuch v garáži slyšel majitel sousedních prostor pan David Slepička, vyšel ven a viděl, jak proti němu běží chlapec v hořícím oblečení. Chlapci zachránil život tím, že z něj duchapřítomně strhl již značně hořící bundu. Následně jej zalehl, čímž eliminoval zbylé velké plameny a dohašení chlapce provedl uplácáním rukama. Když se přesvědčil, že chlapec je již mimo bezprostřední nebezpečí, doběhl do své dílny pro hasicí přístroj, se kterým zahájil hašení plamenů šlehajících z hořící garáže.

Vzápětí zavolal na tísňovou linku 112 a pak pokračoval v hašení požáru až do příjezdu jednotek HZS Jihočeského kraje. Chlapec byl transportován vrtulníkem na Popáleninové centrum do Prahy. Pan David Slepička svým neohroženým činem velmi riskoval poškození vlastního zdraví. Svým pohotovým chováním zachránil chlapci život.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)