Utíkali před pandemií. Hasiči odvezli z Ostravy už 88 cestovatelů

[ title]
Pomáhali i jiní dopravci

Hasiči z Moravskoslezského kraje zajistili od středy 26.3.2020 do nedělního odpoledne 5.4.2020 převoz svými vozidly za zvýšených hygienických opatření celkem 88 českých občanů.

Cestující se předtím museli složitě vracet z Evropy, amerického kontinentu i dalších částí světa kvůli koronavirové pandemii.

Autobus Transdev za tuto dobu převezl z Ostravy domů – rovněž za zvýšených hygienických opatření – celkem 65 občanů, dalších 13 osob odvezla domů Policie ČR. Po „vlastní“ ose – díky vozidlům příbuzných a známých – odjelo z Ostravy domů celkem 32 osob.Z toho vyplývá, že především autobusy Policie ČR, ale i dalších dopravců, přivezly především z Prahy do Ostravy k hygienickému odbavení již celkem 198 osob, z toho o tomto víkendu 35 osob.

Hasiči z Liberecka převezli zpět do České republiky téměř dvě stě lidí

Ještě v jiném režimu repatriace už v sobotu 21. března 2020 ráno vyzvedl hasičský autobus 26 českých turistů, vracejících se z Afriky, přímo na letišti v polských Katovicích.

Za obdobných bezpečnostních opatření jako v těchto dnech je za dvě hodiny převezl zpátky na území České republiky a vyložil v Karviné.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)