Sbory hasičů ženy nejen parádně zdobí, ale také zachraňují životy (VIDEO)

Medaile za zásluhy a zaslouženě!

Přestože ženy nejsou zařazeny u Hasičského záchranného sboru ČR do výjezdu, životy zachraňují i přes ohrožení toho vlastního. Důkazem jsou dvě příslušnice, které si svého času převzaly medaile z rukou generálního ředitele HZS ČR.

Nicméně přesto, že mnohé příslušnice hasičů jsou k vidění ve služebních stejnokrojích, podívejme se na ně i z jiného úhlu. Nepochybně žádné zvědavé mužské oko nebude proti a tak nabízíme následující ilustračmí video.Medaile za statečnost právem náleží Ireně Piterákové z HZS Olomouckého kraje, která nasadila vlastní život, když z hořícího auta zachraňovala zraněnou a zaklíněnou ženu.

 Auto po celou dobu jejího snažení hrozilo výbuchem a bezprostředně poté, co se zraněnou ženu podařilo dostat do bezpečí, bylo už auto celé v plamenech.

Plaketu generálního ředitele si za záchranu života odnesla také Vendula Matějů z HZS Jihočeského kraje. Ta uslyšela zoufalé volání sousedky o pomoc a okamžitě zareagovala.

Hasiči změřili své dovednosti na krajském kole v požárním sportu

Bezvládnému sousedovi vytrvalou a odborně provedenou masáží srdce zachránila život. Masáž srdce prováděla až do příjezdu zdravotníků, kteří na místě konstatovali, že bez její pomoci by pacient nepřežil.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: GŘ HZS ČR)