Poslední výjezd slánského hasiče nadstrážmistra Bohumila Teimla

Ve službě byl dvakrát zraněn

V pátek 27. dubna 2018 přesně v 14:00 hodin se naposledy rozsvítila poplachová světla a byl vyhlášen symbolický poplach pro kolegu nstržm. Bohumila Teimla ze stanice HZS Slaný.  

Na slavnostním nástupu mu mnoho zdraví a štěstí v civilním životě nejprve popřál ředitel územního odboru Kladno plk. Ing. Tomáš Hradil a následně i velitel stanice npor. Ing. Martin Vondra.

Bohumil Teiml nastoupil k hasičskému sboru v březnu roku 1993 na stanici v Kladně. Po dvou měsících byl přeložen do Slaného, kde působil celých 25 let ve funkci hasič – strojník. „Bohouš“ se vždy aktivně zapojoval do všech činností – a to jak u zásahu, tak i do dění na stanici.

V průběhu dlouholeté služby se zúčastnil mnoha náročných a rozsáhlých událostí, nejvíce mu v paměti utkvěly povodně z let 2000, 2002 a 2013 nebo požár v podniku Bateria Slaný.

Sloužil 42 let! Hasiče Karla Žahoura z třeboňské stanice vykoupali v kádi

V souvislosti s výkonem služby byl dvakrát zraněn, nejprve při likvidaci požáru objektu s výskytem tlakové lahve ve Zlonicích a podruhé při dopravní nehodě CAS jedoucí k zásahu v Hobšovicích.

Sbor přichází o zkušeného hasiče a vynikajícího kolegu, a to v důsledku služebního úrazu.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a  foto: HZS Středočeského kraje)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...