Poslední směna Lubomíra Rýgla z Dobrušky. Nechyběla ani koupačka

[ title]
Vyznamenán na Pražském hradě

Sedmadvacet let ve službě v hasičském sboru. Jednou to přijít muselo, poslední směna nprap.Lubomíra Rýgla z Dobrušky byla zároveň symbolem pro dosud sloužící kolegy: Svou práci jsem měl rád a hasičem v duši stále zůstávám.

Lubomír Rýgl byl přijat k Okresní správě Sboru požární ochrany v Rychnově nad Kněžnou v dubnu 1992. Nástupním odborným výcvikem prošel o rok později a v roce 1994 absolvoval postupně kurz velitele a následně strojníka. Další služební postup by byl jen  suchým výčtem dobře odvedené práce.

Zásahová historie má jistou výpověď o jeho nasazení. Například v roce 2000 se podílel na zásahu při záchraně zavaleného studnaře v obci Kamenice. Za tento zásah byli dva jemu podřízení příslušníci oceněni medailí za záchranu života a celý tým následně převzal Zlatý záchranářský kříž na slavnostním vyhlášení na Pražském hradu.

Dosloužili. Hasiči Dajbych a Šustr odcházejí na zasloužený odpočinek (VIDEO)

Během uplynulých 27 let služby u hasičského záchranného sboru zasahoval Lubomír Rýgl u několika tisíc mimořádných událostí. Tyto zásahy ve velké většině řídil a ze všech zásahů se s ním vždy všichni hasiči vrátili v pořádku na základnu a ke svým rodinám. Během let vychoval také mnoho nových příslušníků sboru.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)