Po zásluze odměněni! Hasičům Středočeského kraje se poklonil ministr vnitra

[ title]
Zachránili lidské životy

Ve středu 18. září přijal ministr vnitra Jan Hamáček čtveřici příslušníků HZS Středočeského kraje, aby odměnil jejich rozhodnost a statečnost při záchraně lidských životů.  

V neděli 1. září 2019 se mjr. Bc. Pavel Maňas, pprap. Lukáš Novotný, pprap. Miloš Ježek a stržm. Jan Vyhnánek vraceli z víkendového mistrovství ČR v požárním sportu. Při cestě po karlovarské dálnici D6 dojeli kousek před Prahou k čerstvé dopravní nehodě, při které v prostoru křižovatky Jeneč osobní vozidlo s pětičlennou posádkou vyletělo z dálnice.Navíc skončilo převrácené střechou dolů pod hladinou v retenční nádrži. Čtveřice oceněných hasičů při dojezdu k nehodě neváhala ani vteřinu! Nemuseli přemýšlet o tom, co udělají, ale zkrátka zastavili a šli na pomoc lidem, kteří ji akutně potřebovali.  

Plzeň ocenila mimořádné činy při záchraně lidského života a majetku

Ministr hasičům osobně poděkoval, ale zároveň jim za prokázanou odvahu i jako uznání jejich obětavosti předal skleněnou plaketu. Poté s nimi krátce pohovořil o jejich pocitech i o poslání, kterým bezesporu služba u hasičského záchranného sboru je.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)