Hasičský záchranný sbor ČR má nového generálního ředitele

Začal u dobrovolných hasičů

První místopředseda vlády a ministr vnitra ČR, Jan Hamáček včera uvedl do funkce nového generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR).

Tím se stal generálmajor Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA, dosavadní krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Nahradil tak na tomto postu generálporučíka Drahoslava Rybu, kterému skončilo funkční období.„Hasiči byli vystaveni, zejména v poslední době, řadě nelehkých výzev, ve kterých vždy obstáli se ctí. Přeji novému generálnímu řediteli, aby navázal na své velmi úspěšné působení v Moravskoslezském kraji. Věřím, že pod jeho vedením se celý Hasičský záchranný sbor posune opět významně dopředu, aby dokázal ještě lépe zajišťovat bezpečí našich obyvatel“, řekl ministr vnitra Jan Hamáček.

Generálmajor Vladimír Vlček má za sebou téměř 37 let praxe u HZS ČR, předtím čtyři roky u dobrovolných hasičů. Patří mezi nejzkušenější hasičské velitele s dostatkem teoretických znalostí i potřebných praktických zkušeností získaných výkonem různých funkcí na okresní, krajské, ale i na celostátní úrovni.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: GŘ HZS ČR)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...