Hasiči Libor Bohdanecký a Martin Šabata jsou po vážných zraněních zpět

Děkují všem za podporu

Dlouhé roky pomáhali jako hasiči všem, kteří se ocitli v tíživé situaci. Stačil ale jeden moment a najednou potřebovali sami pomoc. Hasiči Libor Bohdanecký a Martin Šabata utrpěli v roce 2016 při výkonu služby vážná zranění, po kterých zůstali upoutáni na invalidní vozík. Svůj boj ale nevzdali a jsou zpět.

V návratu do všedního života jim pomohly i finanční prostředky z veřejných sbírek, které jejich kamarádi, hasiči vyhlásili začátkem roku 2017 a které na konci loňského roku skončily.  

Martinovi i Liborovi pomáhají s návratem do všedního života nejen jejich rodiny a kamarádi, ale také různé organizace. Díky jedné z nich získal v únoru Libor Bohdanecký nový speciální vozík a už teď se shání další finanční prostředky na pořízení druhého i pro Martina Šabatu.

Hasiči přijeli za zraněnými kolegy do Rehabilitačního ústavu v Kladrubech

Martin Šabata a Libor Bohdanecký museli kvůli následkům svých zranění služební poměr opustit, ale duší zůstávají stále hasiči. Oba se dokázali vrátit do práce, i když teď tráví většinu času u počítače.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a  foto: HZSKrálovéhradeckého kraje)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...