Gratulujeme! Hasič z Vysočiny boduje svou písní na sociálních sítích

[ title]
Ani ne za měsíc už ho na kanálu YouTube, nejpopulárnější síti současnosti, vidělo skoro 20 tisíc uživatelů. Song podle autora textu i hudby zaujal rádia po celé republice.

„Aktuálně mám přislib 13 rádií, že song během Vánoc zařadí do vysílání,“ raduje se hasič, který letos už dvanáctým rokem slouží na základně v Telči. Podle jeho slov je to jeho zatím nejúspěšnější hudební počin v kariéře.

„Chtěl jsem napsat pěknou českou vánoční písničku, protože jsem měl pocit, že tu chybí. Čísla sledovanosti i zájem rádií ukazují, že to nebyl špatný nápad. Dílčí úspěch ale beru hlavně jako motivaci do budoucna. Rozhodně chci skládat dál,“ říká pro úplnost.

Pařil není v hudební branži žádným nováčkem. Celkem osm let byl frontmanem kapely v Pelhřimově, ale formace letos na jaře ukončila aktivní činnost. „Rockových zábav rok od roku ubývalo. Písničky, které jsem složil už dříve, se snažím teď předělat víc do popu,“ zmiňuje.Vánoční píseň nahrál Pařil ve studiu v Dolních Rápoticích na Humpolecku. „Bez toho bych v rádiích vůbec neměl šanci song prosadit. Musel mít odpovídající zvukovou kvalitu,“ podotýká.

Jako muzikant by se ale živit nechtěl. „Zůstanu rozhodně dál hasičem. Být profesionálním muzikantem či skladatelem je hodně nejistá cesta.  Nikdy nevíte, co přijde. Navíc mám svou práci moc rád,“ říká profesionální hasič z Telče závěrem.


(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: Jihlavské lísty)