Když šarže, tak pořádná! Novým generálem se stal ředitel HZS Pardubického kraje

Jedenáctý v pořadí

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v úterý 8. května 2018 u příležitosti státního svátku Dne osvobození od fašismu do generálské hodnosti ředitele HZS Pardubického kraje plk. Ing. Miroslava Kvasničku.  

K Hasičskému záchrannému sboru ČR (resp. jeho předchůdci Sboru požární ochrany) nastoupil 1. srpna 1991 a slouží zde nepřetržitě již 27 let. Ing. Kvasnička začínal jako programátor analytik spojové a informační služby Správy a útvaru Sboru požární ochrany okresu Pardubice.

V roce 1993 se stal náčelníkem Správy a útvaru Sboru požární ochrany okresu Pardubice a v roce 1995 ředitelem Hasičského záchranného sboru okresu Pardubice. V roce 2001 byl jmenován ředitelem Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, kterým je dodnes.

Vladimír Vlček se stal generálem. Na Hradě ho jmenoval do funkce prezident

Miroslav Kvasnička je jedenáctým jmenovaným generálem v historii Hasičského záchranného sboru ČR. Prvním hasičským generálem se stal v roce 2001 bývalý generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Ing. Miroslav Štěpán.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Pardubického kraje)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...