Pražští hasiči pomáhají v polní nemocnici v Letňanech (VIDEO)

[ title]
37 pozitivně testovaných

V polní nemocnici, která byla vybudována na výstavišti v pražských Letňanech, pomáhají i hasiči z HZS hl. m. Prahy. U výstupu z lůžkové části nemocnice vybudovali stanoviště dekontaminace, které bude sloužit k očistě všech zdravotníků, pomocného personálu a také vybraného materiálu.

Nasazené stanoviště dekontaminace osob je pohotovostní zásobou Správy státních hmotných rezerv. V případě aktivace nemocnice ho budou nepřetržitě obsluhovat a dekontaminaci provádět minimálně 4 hasiči, pro které je připraveno i nezbytné zázemí.  Dekontaminace je nutná s ohledem na to, že zdravotníci a další personál bude vycházet z infekčního prostředí lůžkové části do dalších prostor polní nemocnice.

Koronaspeciál: Jednou si spíchnou i obleky! Třebonští hasiči šijí roušky (VIDEO)

Během víkendu také proběhlo seznámení jednotek pražských hasičů s polní nemocnicí. Hasiči si vyzkoušeli příjezdové cesty a nástupní plochy, provedl se také test protipožárního vybavení objektu.

U pražských hasičů je k 26. říjnu 2020 celkem 37 pozitivně testovaných. Několik desítek lidí je v karanténě nebo nařízené izolaci. Do práce tak aktuálně nemůže přes sto lidí. Pomáhají nám dobrovolní hasiči, pečlivě trasujeme a testujeme. Od jara se uzdravilo už přes padesát hasičů.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Praha)
Nehody v husté mlze

Nehody v husté mlze

26.2.2021 09:00:00

Mlha, že by se dala krájet, řekl by Rákosníček u svého rybníčku. Teď to povětšinou říkají řidiči, kteří se již druhý den potýkají s hustou mlhou. Vidět to je i na nehodovosti. Dnes ráno hasiči ...