Měli byste vidět! Brněnští profesionální hasiči oslaví 155 let existence

Slavnostní slib nováčků a pestrý program

Pozvánka na  pátek  4. října na Dominikánské náměstí v Brně. Co se děje? Pod záštitou primátorky statutárního města Brna Markéty Vaňkové se tam uskuteční oslava 155 let brněnských profesionálních hasičů.

Během akce budou uděleny medaile a hasiči-nováčci složí slavnostně slib. Součástí programu je také vystavení hasičské techniky, aktivity pro děti a výstava fotografií.  

Hasičská technika bude na náměstí k vidění již před polednem. Slavnostní ceremoniál, který začně ve 14 hodin, doprovodí Hudba hradní stráže a Policie České republiky.

Budou uděleny tyto medaile:

Medaile HZS ČR Za věrnost II. a III. stupně. Tyto medaile se udělují za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 20, resp. 10 let.

Medaile a plakety HZS Jihomoravského kraje. Udělují se za dlouhodobou a vynikající činnost u HZS Jihomoravského kraje, za vynikající spolupráci s HZS JmK, případně za mimořádně záslužný čin.

Třicet let existence. Profesionální hasiči z Přeštic slavili, a že bylo co.

Mezi medailisty budou jak lidé ze samosprávy a složek IZS, kteří se podílejí na rozvoji požární ochrany, tak také zachránci života při různých mimořádných událostech.

Následovat bude kolem 15. hodiny slavnostní slib nových příslušníků HZS Jihomoravského kraje, kterým bude ceremoniál končit.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: HZS Jihomoravského kraje)