Konec Operace letadlo. Hasiči rozvezli tuny ochranných prostředků

[ title]
Jednotky jsou zpět u svých útvarů

Dne 20. března 2020 přistálo na Letišti Václava Havla první letadlo s nákladem ochranných prostředků, které bylo potřeba vyložit, odvést do skladu v Opočínku, přepočítat a rozdistribuovat do všech krajů celé České republiky.  

V rámci této akce s pracovním názvem "Operace letadlo" do neděle 3. května, prošel hasičům rukama materiál z 55 letadel, která přiletěla z Číny. Celkem se na této akci ze strany HZS ČR podílelo 250 hasičů.

Střídali se ve dvou směnách. 2 000 tun materiálu, jako byly roušky, respirátory, rukavice, ochranné obleky a brýle, a další, bylo naloženo postupně do 620 nákladních aut, která najezdila přes 350 000 km.

Hasiči i v průběhu Velikonoc pomáhali s repatriací českých občanů

Po téměř 50 dnech se technika Záchranného útvaru HZS ČR, a příslušníci a zaměstnanci HZS ČR, kteří se podíleli na převozech a distribuci ochranných prostředků, vrací zpátky na své základny.

Včera, tedy 5. května 2020, naposledy projela kolona 33 nákladních a 7 doprovodných a ostatních vozidel na trase Čeperka – Praha, a dále do Zbiroha, Jihlavy a Hlučína, kde jsou jednotlivé roty Záchranného útvaru HZS ČR dislokovány.

Odtud se pak hasiči rozjeli ke svým útvarům.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: GŘ HZS ČR)