Hasičští zdravotníci v Nových Mlýnech cvičili s vodními záchranáři

Zaměřeno zejména na záchranu osob z vodní hladiny

V září a říjnu tohoto roku proběhly dva turnusy instrukčně metodického zaměstnání příslušníků HZS Zlínského kraje, kteří jsou specializovaní jako zdravotníci.

V drtivé většině se jedná o příslušníky sloužící ve výjezdových jednotkách HZS kraje, kteří absolvovali některý ze specializačních zdravotnických kurzů, nebo kteří mají vyšší odborné či vysokoškolské vzdělání v oboru zdravotnický záchranář.

Letošní školení bylo zaměřeno zejména na záchranu osob z vodní hladiny a s tím související témata. Z toho důvodu byla akce realizována přímo na stanici Vodní záchranné služby v Nových Mlýnech.



Ve spolupráci lektorů z řad HZS ZLK a VZS ČČK Nové Mlýny se hasičští zdravotníci zlepšovali v záchraně osob z vodní hladiny, poskytování neodkladné zdravotnické pomoci osobám po tonutí a úrazech na vodě, či se seznamovali s  prostředky a technikou, kterou k záchraně osob používají právě vodní záchranáři.

V Hranické propasti společně cvičili potápěči, hasiči i policisté

Celý jeden blok byl také věnován problematice potápění, kdy se hasiči rovněž seznamovali s fungováním potápěčů u HZS ČR a dalších složek IZS.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)