Den otevřených dveří přilákal stovky dětí i dospělých

Hasiči předvedli co umí

Hasiči na všech 13 stanicích v Olomouckém kraji přivítali v pátek 13. května na dni otevřených dveří stovky dětí a dospělých. Měli tak možnost nahlédnout za výjezdová vrata a podívat se do garáží se specializovanou technikou.

Čekaly je komentované prohlídky, ukázky vyprošťování, výškové techniky, lezecké výstroje či potápěčského vybavení. Zároveň byly pro děti všech věkových kategorií připraveny soutěže, kvízy, dětská TFA dráha či překážková dráha. Kdo splnil jednoduché hasičské úkoly, odnesl si na památku malou pozornost.A proč vlastně připadá tato tradiční akce vždy na pátek třináctého? Protože již řadu let patří neodmyslitelně k hasičům. Naším cílem je pořádáním preventivně-výchovných akcí přispět ke zlomení pověry, která je s tímto datem spojená.

Pátek třináctého zafungoval. Hořel byt v třinecké části Lyžbice

Každý rok proto vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků Den požární bezpečnosti na pátek třináctého, letos připadá právě na květen.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)

Lis na slámu se uchránit nepodařilo

17.7.2024 07:00:00

V úterý v odpoledních hodinách přijalo krajské operační a informační středisko hlášení o požáru lisu na poli v obci Vysoké Veselí. Na místo události vyjely tři jednotky požární ochrany. Při příj...