Bezpečně vařit a bezpečně žít. Hasiči tentokráte v roli kuchařů (VIDEO)

[ title]
Kniha je bohužel neprodejná

Kniha "Hasičská kuchařka aneb dobré jídlo a dobrá rada od hasičů“ je originální projekt HZS hl. m. Prahy, odboru prevence, zaměřený především na požární bezpečnost domácnosti, okořeněnou recepty nejrůznějších pokrmů od příslušníků HZS hl. m. Prahy.  

Věříme, že knížka potěší nejen kuchaře, ale všechny, kterým záleží na domácí pohodě a bezpečí. Příprava pokrmů, oslavy spojené s posezením u oběda nebo večeře, grilování s přáteli na zahradě, to vše souvisí také s celou řadou bezpečnostních opatření.

Raději je dodržujme, abychom nedopadli jak osoba na následujícím ilustračním videu.Vyhořelá kuchyň, obývák nebo požár altánu na zahradě? Předejděte těmto požárům! V roce 2017 vzniklo na území hl. m. Prahy 191 požárů od vznícených potravin! Jak si zajistit větší bezpečí doma, pro sebe, svoji rodinu i sousedy? Jednoduše! Dodržujte pravidla bezpečnosti, promyslete si, co udělat, když přece jen požár vznikne!

Oheň je často spojen s přípravou jídla a likvidace požáru se zásahem hasičů. V knize je propojena příprava pokrmů s radami právě z oblasti požární ochrany.

Kniha je však neprodejná,  vychází v rámci 165. výročí vzniku HZS hl. m. Prahy a bude k dispozici na akcích pražských hasičů.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a  foto: GŘ HZS ČR)