Zaklíněním řidiče skončila nehoda u České Skalice


V sobotu v 5:25 přijalo Krajské operační a informační středisko HZS hlášení o dopravní nehodě na silnici I/33 u České Skalice. Od počátku hasiči pracovali s informací, že na místě došlo ke střetu dvou osobních a jednoho nákladního vozidla a jeden z řidičů zůstal ve vraku zaklíněn. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z HS Jaroměř a CHS Velké Poříčí a dobrovolné hasiče z Nového Města nad Metují.

První družstvo hasičů bylo na místě přibližně za 10 minut. Ve spolupráci se ZZS KHK  hasiči vyprostili řidiče pomocí hydraulických nástrojů. Kamion skončil po nehodě na boku mimo komunikaci. U všech aut provedli hasiči protipožární zabezpečení a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Účast na nehodě měl i autobus, ve kterém nebyl nikdo zraněn. Na místo byl povolán přečerpávací kontejner na PHM z hradecké centrály, pro případ, že by při manipulaci s kamionem hrozil únik nafty.

Na místě byly celkem tři zraněné osoby, silnice byla po celou dobu zásahu uzavřena. O vyproštění nákladního auta se postarala specializovaná firma. Zasahovaly jednotky z HS Jaroměř, CHS Velké Poříčí, CHS Hradec Králové - U Přívozu a dobrovolná jednotka Hasiči Nové Město nad Metují.

Informovala Mgr.Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje.


(rp,hasicskelisty.cz,foto: Michal Fanta / HZS Královéhradeckého kraje)