Záchranné akce ve skalách, zraněná dívka a zbloudilí turisté

[ title]
Pomáhali i dobrovolní hasiči

Hasiči z Broumova pomáhali s transportem zraněné osoby z Adršpašsko-teplických skal. Přidala se i dobrovolná jednotka z Teplic nad Metují.

Uprostřed skal, asi tři kilometry od silnice, klopýtla nezletilá dívka o kořen, upadla a poranila si koleno. Terén je v místě náročný, plný prudkých stoupání, klesání, pískovcových balvanů a kluzkých dřevěných povalových chodníčků.

 Až k dívce se dostala z techniky pouze terénní šestikolka, kterou je vybavena profesionální broumovská jednotka. Po příjezdu hasiči pacientku vyšetřili, nohu fixovali vakuovou dlahou a pro pohodlí při transportu uložili dívku do celotělové vakuové dlahy a zajistili jí tepelný komfort. Na šestikolce byla převezena k sanitce ZZS.

Ještě týž den ve večerních hodinách vyrazili hasiči do skal opět, tentokrát do oblasti Broumovských stěn. V lokalitě mezi Kovářovou a Pískovou roklí pomohli profesionální hasiči ze stanic Broumov a Náchod a JSDH Police nad Metují s vyhledáním dvou ztracených osob ve skalním terénu, které sešly mimo značenou cestu.

Přecenil se. Hasiči zachránili muže, který uvízl na skále v Praze (VIDEO)

Terén v tomto prostředí je zejména za tmy nebezpečný, může lehce dojít k pádu ze skal do rokle. Lokalita je relativně častým místem, kde se turisté ztratí, protože jdou mimo značenou trasu a nenajdou cestu. V tomto případě mělo vše šťastný konec, pomocí aplikace Záchranka se podařilo lokalizovat místo, kde se lidé nacházeli, a byli naštěstí v pořádku. Turisty pak hasiči doprovodili až ke Hvězdě, kde měli zaparkované vozidlo.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)