Záchrana srnečka z kanálu v Ostravě-Přívoze, "asistovaly" děti

Profesionální hasiči z Ostravy-Přívozu (HZS MSK) vyjížděli na konci uplynulého týdne do zdejší Koksární ulice, kde nedaleko bývalého černouhelného dolu Odra spadl malý nádherný srneček do nezabezpečeného kanálu z betonových skruží. Nález mláděte oznámily na tísňovou linku hasičů děti.

Hasiči po příjezdu na místo záchrany zjistili, že se na suchém dně betonového kanálu – odhadem v hloubce 2,5 metru – pohybuje srnčí mládě. Kolem něj hromádky čerstvé zelené trávy, které mu tam naházely všímavé děti.Hasiči z přívozské stanice HZS Moravskoslezského kraje bez zbytečného otálení strčili dovnitř hliníkový nastavovací žebřík (opatrně, aby srnečka nezranil). Úzkým otvorem se až dolů na dno protáhl nejštíhlejší hasič s dekou v ruce.

Srneček neměl po několika hodinách v kruhovitém zajetí k úniku mnoho místa, možná ani neměl chuť unikat, a tak po chvíli už „vesele“ stoupal v hasičově náručí na denní světlo. Nezraněný.

Tam po položení deky do trávy zprvu otálel. Asi si pomyslel, že ten výlet se zdviží nakonec nebyl zase tak strašný a že pobyt s těmi sympatickými postavami v modrém nemusí hned ukončovat. Nakonec ale velmi rád utekl k ostražité matce, čekající poblíž v zeleni
.
Informoval Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.


(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs msk)

Srážka osobního vlaku s kamionem.

25.6.2022 10:00:00

Dne 23. 6. 2022 v 15:41 byla ohlášena dopravní nehoda osobního vlaku s kamionem, ke které došlo na železničním přejezdu v Sukově ulici ve Šluknově. Na místo vyjely jednotky ze stanice Šluknov, J...