Záchrana koně zapadlého v bahně. Lesem tažen na boku stovky metrů (VIDEO)

[ title]
Mnohahodimová dřina

Hasiči ze stanice Nepomuk a JSDH Čížkov bvyjeli v těchto dnech k záchraně koně, který zapadl do bahna v lese nedaleko Přešína. Už jen dostat se na místo nebylo právě jednoduché, oblast byla silně podmáčená, což na vlastní kůži pocítili všichni - někteří i dosti intenzivně.

Na místě se hasiči dozvěděli, že majitelka se byla s koněm projít, a on se začal náhle bořit do změklého terénu. Skončil tak všema nohama hluboko v bahně, z něhož se nejprve sám částečně dostal, následně ale opět zapadl.

Koni se podařilo za pomoci dalších osob uvolnit zadní nohu, kterou se zachytil v kořenech stromů, Pak byl osobami uložen na bok. Kůň byl ale příliš vysílený, než aby se mohl postavit a bylo nutné jej z lesa nějak dostat.

Podařilo se ale sehnat mezistěnu z vraku dodávky a velkou dřevěnou desku, pomocí nichž byl následně ležící kůň tažen přes 200 metrů lesem.Po obrovském mnohahodinovém úsilí všech zúčastněných se podařilo koně naložit na valník a ležícího jej převést do družstva v Železném Újezdu, kde mohl být bezpečně uložen ve stáji a kde se mu dostalo následné péče.

V Jankovicích zachraňovali hasiči koně z výkopu. Dostal narkózu

Vše tak nakonec dobře dopadlo a kůň se sám večer postavil a začal i žrát. Ukázalo se, že ani neutrpěl žádné vážné zranění a v neděli mohl být zpět u své majitelky.

Obětavostí hasičů i jiných lidí  je na světě další příběh s dobrým koncem.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Plzeňského kraje)