Za den dvě železniční nehody. Jedna z nich byla tragická

[ title]
Musel zasahovat i psycholog

Nestává se naštěstí často, aby se během jednoho dne stalo více nehod na železnici. V úterý 2. března hasiči zasahovali u dvou střetů osobních aut a vlaků, a to u obcí Okrouhlá a Nedabyle.

Vážná dopravní nehoda se stala u obce Okrouhlá, kde se okolo deváté hodiny dopolední střetl osobní automobil značky BMW s vlakem. Ten auto po srážce tlačil přibližně 200 metrů po kolejích.

Hasiči především zahájili vyprošťování řidiče. Po vyproštění si zraněného ihned převzali zdravotníci ZZS. Ve vlaku nebyl nikdo z cestujících zraněn, všechny tři policisté převezli na železniční stanici Branice.Tragickou nehodu pak řešily složky IZS na železničním přejezdu u Nedabyle. Zde vjela řidička se svým vozem značky Ford C-Max pod projíždějící vlak. Průzkumem na místě nehody hasiči zjistili, že v značně zdemolovaném osobním autě cestovaly tři osoby.

Fatální byl pro řidiče střet osobního vozu s vlakem

Řidička a jeden spolujezdec byly s vážnými zraněními převezeni do nemocnice. Třetí cestující následkům mnohačetných zranění na místě i přes veškerou snahu záchranářů podlehl. Ve vlaku cestovalo přibližně 15 osob, z nich nikdo nebyl zraněn.

Zasahující hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením a transportem zraněných. Dále zajistili místo nehody i havarované auto. Pro rodinné příslušníky byl na místo povolán psycholog HZS a jeden člen posttraumatického týmu HZS Jihočeského kraje.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)