Z toho koukal velký malér! Požár popelnice zapálil plynovou přípojku

[ title]
Hasiči museli jednat hodně rychle

Včera asi hodinu před půlnocí vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči z Kroměříže k hlášenému požáru stromu v blízkosti rodinného domku v Kroměříži na ulici Braunerova.  

Po provedení průzkumu bylo upřesněno, že se jedná o požár unikajícího plynu z plynové přípojky a hrozilo zde, že se plameny rozšíří i na domek v těsné blízkosti. Hasiči proto bleskově natáhli útočné proudy a pro ochranu rodinného domku nasadili deflektor, používaný k vytvoření vodní stěny. Obyvatelé byli z objektu okamžitě evakuováni.

Jakmile byl zastaven únik plynu, provedly jednotky dohašení zasaženého okolí a kontrolu rodinného domu termokamerou, která naštěstí vyloučila rozšíření požáru na objekt. Po více než třech hodinách zásahu se jednotky vrátily zpět na své základny.

Únik plynu v Šluknově, hasiči pomáhali s bezpečností obyvatel

Vyšetřovatel hasičů z Kroměříže potvrdil, že požár se na plynovou přípojku rozšířil od hořící popelnice. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.

Díky velmi rychlé reakci majitelů a hasičů nedošlo k rozšíření na rodinný domek a byly tak uchráněny hodnoty ve výši přibližně 5 milionů korun. Přesná příčina je předmětem dalšího šetření.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)