Vytrvalý déšť zaměstnal profíky i dobráky na celém Zlínsku

[ title]
Nejvíc vody bylo ve sklepech

Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali včera od 00:00 hodin do 20:30 hodin na celém území Zlínského kraje při odstraňování následků dlouhotrvajícího a intenzivního deště.

Hasiči v tomto časovém úseku přijali celkem 166 oznámení o zatopených sklepech a jiných prostor, o ucpaných propustcích a vodních tocích, o zvyšujících se hladinách místních toků a spadlých stromech.

Počet zásahů byl v jednotlivých okresech následující – Zlín 56 výjezdů, Uherské Hradiště 39 výjezdů, Vsetín 51 výjezdů a Kroměříž 20 výjezdů.Nejvíce 79 událostí souviselo s čerpáním vody ze sklepů a jiných prostor. 15 událostí souviselo s odstranění stromů z pozemních komunikací, kdy tyto stromy spadly vlivem podmáčené zeminy. K sesuvům svahů vyjeli hasiči ve 3 případech. K vyproštění automobilů z vodních lagun vyjeli hasiči dvakrát. Dvakrát vyjeli hasiči k zajištění plavidel na řece Moravě.

Moravskoslezské hasiče v sobotu zaměstnal silný déšť (VIDEO)

Ve skutečnosti hasiči provedli více zásahů, protože když se provádělo čerpání vody z bytových i nebytových prostor, tak hasiči plynule přejížděli k sousedním objektům, kde bylo potřeba jejich pomoci.

Zranění osob nebylo hlášeno.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)